غذاهای تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن

غذاهای تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن
برای مقابله با انواع عفونت‌ها و آنفلوآنزا و برای سالم بودن ابتدا لازم است تغذیه درستی داشته باشیم. برخی مواد غذایی تقویت‌کننده سیستم ایمنی‌ عبارتند از ...
 
 سیر: این ماده غذایی حاوی ترکیبات ضدویروسی و ضدباکتریایی است و کبد و خون را پاک کرده و به افزایش تعداد گلبول‌های سفید خون کمک می‌کند.
 
زنجبیل: بدن را گرم کرده و سبب دفع سموم از طریق تعرق می‌شود. در ضمن از پرخونی در عروق تنفسی و ریه‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

 سبزیجات سبز برگ: اسفناج و کلم حاوی ویتامین B12، A، C و K و همچنین اسیدهای فولیک و پتاسیم هستند.

عسل:
یک آنتی‌بیوتیک طبیعی که غنی از ویتامین‌های C، D و E و همچنین مواد معدنی است و در شرایطی که دچار ناراحتی‌های تنفسی باشید بهترین دارو برای گلو است!
 
آب‌لیمو: چکاندن آب یک عدد لیمو در آب جوش سبب متعادل شدن میزان اسید و الکالین در خون شده و به کارکرد درست دستگاه گوارش و بهبود سریع‌تر زخم‌ها کمک می‌کند.

ماست: باکتری‌‌های خوب اسیدوفیلوس و بیفیدوس جلوی تکثیر و فعالیت باکتری‌‌های بد را گرفته و از بروز عفونت در دستگاه گوارش جلوگیری می‌کنند.

 

منبع salamat.ir

 

 

/ 1 نظر / 25 بازدید
Pourya dadashe bahar

سلام هلیا خانوم خوبی؟؟ چه عجبی!!! اثر زنجبیل را واقعا میدونم چون ما که دانشجوییم توی خونه بودیم که یکیمون از 5 تا مریض شد و همه مریض شدیم به جز یکیمون که هر شب اب با زنجبیل می خورد!!! ولی اخه من چکار کنم؟؟؟ من صورتم جوش داره!!اگه بخورم چون گرمیه داغون میشم[ناراحت] راهی سریع برای درمان جوش؟؟؟؟