مصرف استامینو فن 20 دقیقه بعد از نوشیدن چای

یافته‌های محققان ایرانی نشان می‌دهد: مصرف چای ۲۰ دقیقه قبل از دریافت استامینوفن باعث افزایش اثربخشی این دارو می‌شود.
این بررسی توسط گروهی از محققان دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) با هدف اثر مصرف چای بر بهبود اثربخشی استامینوفن بر روی ۱۲۰ بیمار مبتلا به سردرد انجام شده است.
در این مطالعه، ۵۸ بیمار در گروه مورد، یک لیوان چای و ۶۲‌نفر در گروه شاهد یک لیوان آب گرم به جای چای دریافت کردند و ۲۰ دقیقه بعد از نوشیدن چای یک قرص استامینوفن به آنها داده شد؛ سپس میزان درد آنها اندازه‌گیری شد.
نتایج این مطالعه حاکی است: مصرف چای به عنوان یک نوشیدنی عمومی ۲۰ دقیقه قبل از دریافت استامینوفن در بهبود سردرد در افراد موثر است و این امر به سن و جنس بستگی ندارد.
بجز سردردهای ناشی از افت فشار مایع مغزی نخاعی، سردردهای ناشی از عفونت، میگرن یا سردردهای ناشی از تومورهای درون جمجمه‌ای، انواع دیگر سردرد براحتی و با استفاده از داروهای ضددرد متداول مانند استامینوفن قابل تسکین هستند. استامینوفن به عنوان یک داروی ضددرد و غیراستروئیدی کاربردهای بسیاری از جمله در تسکین سردرد و کاهش تب دارد، اما مصرف زیاد استامینوفن می‌تواند به مسمومیت کبدی و به دنبال آن مرگ منجر شود. به همین دلیل استفاده از داروهایی که بتواند به جای استامینوفن در درمان سردرد کمک کند، از اهداف سیستم‌های درمانی است

 

 

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 21 بازدید
روابط عمومی

با سلام وعرض احترام خدمت شما دوست عزیز درادامه سلسله جلسات نقد وبلاگها، که هرهفته به طور منظم برگزارمی شود. در این هفته به بررسی ونقد http://negahe-no.persianblog.ir/هوای شرجی لذا بدينوسيله ازجنابعالي جهت شرکت در اين جلسه دعوت بعمل مي آيد. پيشاپيش ازحضور گرم و صميمي شما تشكر و قدرداني مي شود. عده دیدارما : یکشنبه 20 اردیبهشت ماه 88 از ساعت 17 الی 19 نشانی: خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي ( يوسف آباد ) - خيابان 21 - بوستان شفق - فرهنگسراي دانشجو - سراي کتاب [گل]

سعید پونکی

سلام . مطالب بسیار کاربردی و مفیدی ارائه کردید . خیلی از لطفتون متشکرم که به وبلاگ من سر زدید. خدا نگهدار [گل]