سیر بخور سرما نخور

 سلام دوستان خوب من
می دونید که این روزها سرما خوردگی زیاد شده
ما هم در خانواده دسته جمعی این سرما خوردگی را تجربه کردیم.
چند روز پیش یکی از آشنایان توصیه کرد که سیر بخورید تا سرما نخورید.
من امروز همشهری آنلاین را می دیدم که مطلب (سیر بخور سرما نخور )
توجهم را جلب کرد .
امیدوارم سالم سلامت باشید.سیر بخور سرما نخور


 

خواص‌خوراکی‌ها- تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که روزانه قرص‌های مکمل حاوی سیر مصرف می‌کنند بسیار کمتر از افرادی که سیر نمی‌خورند در معرض ابتلا به سرماخوردگی هستند.

پژوهشگران در جریان این مطالعه پی بردند که مصرف روزانه قرص‌های کمکی سیر که شامل «آلیسین» باشد احتمال ابتلا به سرماخوردگی را به نصف کاهش می‌دهد. همچنین معلوم شد افرادی که از قرص‌های کمکی واقعی استفاده می‌کنند درصورت ابتلا به سرماخوردگی سریع‌تر بهبود می‌یابند و احتمال عفونت دوباره در آنها به شدت کاهش می‌یابد.

پژوهشگران همچنین دریافته‌اند مصرف سیر علا‌وه بر درمان بیماری‌های قلبی می‌تواند در درمان برخی از انواع سرطان‌ها مفید باشد. پژوهشگران اعلا‌م کرده‌اند آزمایش‌هایی که درباره فواید سیر در چین، هند، مصر و ایتالیا انجام شده فواید شگفت‌آور پزشکی را در سیر اثبات کرده است.

این پژوهش‌ها همچنین نشان داده که سیر می‌تواند توان افراد و انرژی آنان را در کار افزایش دهد. ایرانیان روزگار کهن، به ارزش مواد غذایی، گیاهان خوراکی و خواص سلامتی‌بخش آنها باوری استوار داشتند و براساس باورهای خود در بسیاری از روزها جشن‌هایی را برپا می‌کردند. یکی از این جشن‌ها «سیرسور» بود که به معنی جشن سیر است.

در ایران باستان مردم بر این باور بودند که سیر و برخی سبزی‌های دیگر موجب دور شدن بیماری از انسان می‌شود. به این ترتیب همه ساله در 14 دی ماه برای دوری از بیماری، جشن «سیرسور» را برپا می‌داشتند

 

 

همشهری آنلاین

 

/ 2 نظر / 16 بازدید
حسین

سلام دوست خوبم وب خوبی داری برات ارزو میکنم موفق بشی و میدونم که موفق میشی راستی اگه دوست داشتی به ما هم سر بزن واگر از وب ما هم خوشت اومد رو تبلیغات ما کلیک کن ما بهترين نيستيم و اولين هم نيستيم ولي بهترين ها را براي شما گرد آ وري کرده ايم